Trainings 

INDUSTRY MEETING - OGÓLNOPOLSKIE WARSZTATY DLA PRZEMYSŁU CEMENTOWEGO, KRUSZYW I GÓRNICTWA ODKRYWKOWEGO - SIEWIERZ

2022-10-13 - 2022-10-14

    Szkolenie zostało opracowane pod kątem specjalnych wymagań dla  maszyn i urządzeń wykorzystywanych w przemyśle cementowym. Skupia się na podkreśleniu roli prawidłowego smarowania, a także roli najnowszych metod i technologii w utrzymaniu ruchu wprowadzających przedsiębiorstwa w erę Przemysłu 4.0.


    Utrzymanie zdolności produkcyjnych maszyn jest wpisane w ich charakterystykę pracy i założenia projektowe. W specjalnym bloku tematycznym zaprezentujemy przykłady na zwiększenie niezawodności eksploatacyjnej otwartych przekładni zębatych w układach napędowych młynów kulowych i pieców obrotowych. 


    Dowiedzą się Państwo na czym polega fenomen smarów z opatentowaną technologią wygładzania powierzchni (SL- Tech®), która znacznie ogranicza zużycie tribologiczne i zmniejsza koszty operacyjne. Zrozumienie potrzeb konserwacyjnych w połączeniu z metodami proaktywnej gospodarki smarowniczej prowadzi do ogromnych oszczędności bez kosztownych modernizacji i inwestycji. 

 

Plan szkolenia:

BLOK I
Precyzyjne smarowanie w kontekście niezawodności maszyn.

1.    Czym jest precyzyjne smarowanie i jak wpływa na niezawodność?
2.    Najważniejsze elementy systemu wzorcowej gospodarki smarowniczej:

         - wyposażenie magazynu olejowego,
         - dystrybucja olejów i smarów,
         - ochrona maszyn,
         - zasady postępowania według najlepszych praktyk.

 

BLOK II
Postęp w dziedzinie optymalizacji smarowania przekładni otwartych.

1.    Środki smarowe do przekładni otwartych i urządzeń w ruchu - technologia i obsługa.
2.    Złożoność procesu wygładzania współpracujących powierzchni i technologia środków smarnych dedykowanych otwartym przekładniom:

         - skład, lepkość, dodatki.
         - Czym jest technologia SL- Tech®?  Ulepszanie powierzchni roboczej przekładni.

 

Cena szkolenia:

499 PLN brutto / os. - cena obejmuje szkolenie, materiały szkoleniowe, posiłki oraz zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych (pokój jednoosobowy: dopłata wynosi 100 zł netto, dostępność ograniczona).


Registration not available

Your email will only be used for training notification and will not be shared.

Coach


RATO Service Team


Rato Service Team to jednostka powołana w październiku 2017 roku. Nasz zespół składa się z trzech wykwalifikowanych ekspertów, specjalizujących się w różnych dziedzinach dotyczących stosowania najlepszych praktyk w gospodarce smarno-olejowej. Po wieloletniej współpracy ze światowymi organizacjami zajmującymi się niezawodnością w procesie utrzymania maszyn i ruchu, nasi eksperci zostali uhonorowani certyfikatem „Lubrication Best Practices” wydanym przez światowego lidera DES-CASE Corporation.

Participants
Our partners

Certificate

Rato Industrial Solutions - authorized service partner